FleishmanHillard na targach Green Week w Berlinie

Nasz zespół public affairs miał okazję uczestniczyć w 82. międzynarodowych targach rolniczych Green Week (niem. Grüne Woche) w Berlinie. Jednym z głównych mówców, który otworzył tegoroczne targi był komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi w Komisji Europejskiej Phil Hogan. W swoim przemówieniu podkreślił on rolę rolników w produkcji zdrowej żywności i zachowaniu środowiska naturalnego. Zapowiedział także rozpoczęcie konsultacji w pracach nad nową reformą rolną. W uroczystym otwarciu udział wzięli także burmistrz Berlina Michael Mueller, przewodniczący Niemieckiego Związku Farmerów oraz minister rolnictwa Węgier Sándor Fazekas. Jednym z kluczowych tematów tegorocznego Green Week jest pomysł niemieckiego rządu wprowadzający specjalne oznaczenia produktów mięsnych, które pochodzą od sprawdzonych hodowców.

img_20170120_174454

Targi są doskonałą okazją dla „spotkań na szczycie” i budowania relacji między Państwami. Z informacji organizatora wynika, że do Berlina przyjechało ponad 60 ministrów rolnictwa. W ramach targów odbędzie się również organizowane przez niemieckie ministerstwo rolnictwa dziewiąte Globalne Forum Żywności i Rolnictwa, w którym wezmą udział przedsiębiorcy, politycy oraz przedstawiciele ze świata nauki.

Polska obecność na targach

Nie zabrakło także stanowiska poświęconego Polskim specjałom. Na polskim stoisku prezentowane są produkty ponad 30 firm. Goście mogą spróbować polskich wyrobów mięsnych, pierogów, czy tradycyjnego bigosu. Honorowy patronat nad polskim stanowiskiem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas targów Polskę oficjalnie reprezentuje podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

img_20170120_174342

Pierwsze targi rolnicze Green Week odbyły się w 1926 roku. To największe targi żywności, rolnictwa oraz ogrodnictwa na świecie W 2017 roku krajem partnerskim zostały Węgry. W tegorocznych targach udział bierze 1650 wystawców z 66 krajów. Organizatorzy szacują, że na targach może pojawić się nawet blisko pół miliona gości. Wszystkie wydarzenia ma relacjonować 5000 dziennikarzy z 70 krajów Targi rozpoczęły się 19 i potrwają do 29 stycznia.